Quantcast
Channel: Україна. Збірка мандрівок.
Viewing all 1818 articles
Browse latest View live

Київ: вид з гори Дитинка

$
0
0
Дитинка - гора в центрі Києва між урочищами Гончарі і Кожум'яки. Фактично вона є одним з відрогів Старокиївської гори. Примітна вона тим, що з неї відкривається, напевно, найкращий вид на історичну частину Києва - Андріївську гірку, Андріївський узвіз, Воздвиженку і Замкову гору. Дістатися сюди дуже просто на Дитинку веде стежка від популярного серед киян та гостей міста Пейзажної Алеї.


Доводилося зустрічати інформацію, що Дитинка є астрологічним центром Києва. Від неї на всі боки розходиться 12 рівних секторів по 30 градусів, кожен з яких відповідає певному знаку Зодіаку. Гора Дитинка в «Ревізії Замку Київського» XVI століття, як важлива ланка укріпленої частини міста — дитинця. На пагорбі виявлені нашарування із залишків матеріальної культури часів Київської Русі, зокрема, залишки християнського кладовища XII—XIII століть.


Андріївська церква:
Вид3.JPG

Замок Річарда:


Воздвиженка:


Вулиця Гончарна на Воздвиженці:




Замкова гора і замок Річарда:


Ще один ракурс:

Два костели: візит у Тщенець та Пнікут

$
0
0
  Пропоную навідатись у Мостиський район що на Львівщині.Звідси до Польщі так сказати-рукою подати,то така близкість західного сусіда вплинула і на риси архітектурних пам*яток котрі знаходяться у прикордонних населених пунктах.Тут у маршрутках почути польську мову-не дивина,тут вагому частину у місцевих розмовах займають діалоги про курс злотого,вартість товарів у Польщі,перспективу роботи у "пана Яська " чи "пані Агнєшки".Тут хто "крутиться" чи "човникує" живе не бідно,не дивлячись на те,що офіційно-безробітний.
Це був один із останніх нерозвіданих районів Львівщини,який я почав відвідувати лише з 2016-го року.
1. Тщенець (4)4. Пнікут (8)
Згідно вказівника,-це ще не Тщенець

Шпиль-свіча тягнеться до неба

 Згідно карти-це ще Волиця,але якщо дивитись на характеристику розташування костелу,-це вже Тщенець.Хоча за вказівником Тщенець буде за 2км.від траси,але..та яка в принципі різниця,все одно,таку будівлю ви не пропустите мимо,бо по-перше,-вона знаходиться при самій трасі,а по-друге,навіть якби й костел був споруджений десь глибше у селі,його б все одно видавав височезний шпиль.
виходжу з маршрутки "Мостиська-Шегині" і прямую до цього неоготичного красеня.
Костел Св.Йосифа.Тил

Костел Св.Йосифа (1924-1928рр.)

 Село Тщенець у документах вперше зустрічається у 1418 р.Його римо-католики належали до парафії Різдва Св. Іоана Хрестителя у Мостиськах.
У 1914-1915 рр., коли чисельність римо-католиків у Тщенці перевищувала 1700 осіб, відбулось будівництво мурованого філіального костелу коштом Адама Юнга - власника с.Тщенець. Проте незавершений храм розібрали росіяни, використавши матеріали для впорядкування дороги на Перемишль. 1920 р. у селі було створено парафіяльну експозитуру.
Монумент пам*яті розстріляним у 1941р. місцевим жителям

Інтер*єр храму

 Датою народження костелу прийнято вважати період з 1924 по 1928 рр. Проект був виконаний архітектором С. Майєрским. Під час Другої світової війни костел функціонував, хоча і частково. Після закінчення війни був повністю закритий, а глава парафії відправлений у в`язницю. Будівля була віддана під складське приміщення для солі та інших хімічних речовин, внаслідок чого сильно постраждало. Пізніше - під спортивний зал школи.
Вівтар

Склепіння храму

 У 1989 р. костел почав знову функціонувати, повторно освячений як римо-католицький і відремонтований. На сьогоднішній день будинок являє собою прекрасний зразок неоготичному архітектури - високий, ніби спрямований у небо. Однонавова будівлю виконано з цегли на кам`яному цоколі. Поруч розташована неоготична усипальниця родини Юнга.
Йосиф(?)

Вертеп

 В саме село я не заглиблювався,так як нічого вартого особливої уваги там немає(хіба що я чогось не знаю).Повернувся на зупинку і став чекати маршрутку у зворотньому напрямку,на Мостиська.На огляд пам*ятки вистачило 15хв. і це разом з інтер*єром! Вже через 35 хв.після виходу з маршрутки "Мостиська-Шегині",я знову був на автовокзалі у Мостиськах.
 Одним із наступних пунктів для відвідування у цей чудовий сонячний січневий день було село Пнікут.
Фото

Монумент пам*яті у с.Пнікут

 Уперше у письмових джерелах село Пнікут згадується 1366 р.(1359р.?) Римо-католицьку парафію тут заснували не пізніше 1470-го. А у 1611р. розпочали ще одне будівництво дерев’яного костелу. Новий храм постав у 1667 р.
Березовий ряд при дорозі

Місцевий ТЦ

 Наступний храм,також з дерева звели 1762р. Освятили споруду у 1767р. Костел мав три вівтарі: головний зі скульптурою Христа Розіп’ятого та образом св. Миколая та бічні – св. Йосипа і св. Антонія.
Костел Св.Миколая.Фасад

Храм-красень.Тил

 У 1908-1911 рр. у Пнікуті поблизу старої дерев'яної було споруджено нову муровану неоготичну святиню за проектом М. Яблонського. 1912 р. костел освятили.
У 1921 р. храм було повторно освячено після завершення ремонту (був частково ушкоджений під час Першої Світової війни). У 20-х рр. ХХ ст. стару дерев'яну святиню розібрали та перевезли до с. Зав'язанці.
Інтер*єр храму

Вівтар

 У 1946 р. тодішній парох виїхав до Польщі, забравши з собою частину костельного майна. До сер. 50-х років до Пнікута доїжджав священик із Мишлятичів, потім вірні збирались на молитву у храмі самі.
У 1990-1991 рр. відбулась грунтовна реставрація святині.
Йосиф(?)

Храм.Фото

 Згідно даних,на хорах костьолу знаходиться діючий семирегістровий орган, яий використовується для богослужіння. Труби на проспекті закриті металевою сіткою, тому їх не видно. Від цього орган має незвичайний вигляд. Ім’я органобудівника невідоме.На жаль побачити інструмент я не мав нагоди,так як храм був закритим.
Костел Св.Миколая

Храм-новобуд

Новобуд з дзвіницею

Київ: неоготичний замочок Лапінського

$
0
0
Нещодавно виявив, що зовсім неподалік від місця, де я живу в Києві, на вулиці Олеся Гончарає неординарний архітектурний ансамбль, навіяний образами середньовічної фортечної архітектури в готичному стилі. Садиба належала київському лікарю-невропатологу Михайлу Лапінськомуі складається з 7-поверхового палацу (по факту, прибуткового будинку), неоготичної сторожки у формі невеликого замку, допоміжних одноповерхових будівель, підпорного муру, місточку та сходів з парапетом.


У 1904 році лікар Лапінський придбав цю ділянку на крутому рельєфі у Ф. Галецькій, а вже у 1908 році будівництво ансамблю садиби було завершено. Історія не зберегла ім'я архітектора, хоча деякі приписують авторство проекту найвідомішому київському архітектору Городецькому.


3 вулиці до будинку, через великий перепад висот ведуть кам’яні сходи, що огинають витончену камерну будівлю - колишню двірницьку - з круглою дозорною вежею.

Дозорна вежа"замочку":

Вхід до "замочку" з барельєфом лева:




Основним елементом садиби є семиповерховий, з напівпідвалом, цегляний, Т-подібний у плані, односекційний, з двома квартирами на поверсі (в кожній по сім кімнат) прибутковий будинокз двома ліфтами.

Композиція головного фасаду симетрично-осьова. Бічні осі підкреслено ризалітами, увінчаними щипцями з пінаклями.


Від сторожки до будинку веде романтичний неоготичний місточок:




Щедро прикрашений декором вхід до будинку:


Елементи оформлення будинку:


Підпірний мур:

Київ: будинок з котами і совами

$
0
0
Один з найбільш яскравих будинків старого Києва з незвично оформленим фасадом заховався трохи подалі від історичного центру на вул. Гоголівській, 23. Житловий будинок у стилі пізнього модерна з елементами негототики був зведений у 1909 році за проектом цивільного інженера Володимира Безсмертногодля для полковника Федора Ягимовського.


Будівля вирізняється багатим та незвичним декором фасаду: поміж своєрідного пластичного оздоблення містяться зображення численних химер та чоловічих маскаронів.


Вхід до будинку прикрашають фігури сов, а краї великого напівкруглого вікна на першому поверсі — барельєфи котів із зеленими очима та червоними ротами, від яких і походить поширена назва будинку. Вважалося, що сови є символом мудрості, а коти охороняють затишок і добробут будинку від злих намірів чорта, фігура якого увінчує архітектурну композицію будинку.

Кіт:


Сова:


Готичний балкон з лівого боку будинку:


Верхня частина будинку з гербом Ягимовського та скульптурою чорта:


Вежа-еркер:

Конотоп ч. І. Головні залізничні майстерні

$
0
0
   Нотатки про Конотоп розпочну з місця, заради якого я власне й вирішив відвідати місто. Цей копмлекс пам'яток вкарбувався мені з дитинства. Кожен раз його бачив як їхав до бабусі й повертався назад. І, гадаю, так само він закарбувався й чисельним подорожнім котрі в потягах зупинялись на цьому залізничному вузлі. таким чином, комплекс головних залізничних майстерень став своєрідною візитівкою Конотопа. Починаємо. Фото буде дуже багато:

1. Ось ця споруда, як і чимало інших тут, нині є такими собі воротами в храмі Санно, або вежами ДАП-у на фоні оточуючого довкілля. Нарис про нинішніє стан майстерень виглядатиме вже як мартирологічний, певним чином.

   З історії комплексу споруд: "А розпочалася історія майстерень для капітального ремонту паровозів і вагонів одночасно з будівництвом Курсько-Київської залізниці. Чому саме в Конотопі? Знавці залізничної справи стверджують, що не останню роль відіграла відстань – це половина шляху на магістралі. Перше приміщення мало площу 1137 кв. сажнів, довжина тракційних колій – 1792 сажні, комора – 38 кв. сажнів. У майстернях діяли токарний, слюсарний, столярний, збиральний цех на 16 стійл для паровозів, мідноливарний, кузня, майстерня для ремонту вагонів… Кваліфікованих робітників не вистачало, тож їх запрошували з Харкова, Києва, Курська та Брянська. Перед революцією чисельність працівників майстерень наближалася до 3 тис. Зрозуміло, у цій робітничій масі ідеї соціальної справедливості знаходили гарячий відгук. Але не лише більшовицькі гасла виводили паровозоремонтників на страйки й мітинги.
До речі, маївки вони влаштовували у гаю Саєвського між Конотопом і приміським селом Підлипним. Нині гай повністю забудований, а липи та дуби вже спиляли на дрова.
Не лише, бо в листопаді 1918 р. зі станції Конотоп вирушив бронепоїзд Сірожупанної дивізії УНР «Палій». Єдине місце, де його могли збудувати, – Головні залізничні майстерні. На жаль, ця сторінка минувшини залізничного вузла так і не досліджена. Зате не бракує згадок про підтримку заводчанами більшовиків. Як свідчить Вікіпедія, у тому ж 1918 р. майстерні націоналізували. Коли до Конотопа наблизилися німецько-австрійські війська, обладнання підприємства евакуювали до Курська, з робітників сформували загін червоної гвардії, комуністи пішли в підпілля і нелегально одержували зброю із Брянська та Курська. Під час наступу Добровольчої армії верстати майстерень ще раз евакуювали, але вже до Брянська. Третя евакуація припадає на роки Другої світової війни." .Взято тут: http://swrailway.gov.ua/rabslovo/?aid=4864там є й продовження.

2. Хоч я починав оглядати майстерні інакшим порядком, тут почнемо з їхньої "залізничної" сторони. Територія пам'ятки знаходиться одразу за 4-ю платформою станції Конотоп.


3. Певний панорамний огляд можливий безпосередньо зі станції. Написавши слово панорамний, згадав, що панорам в майстернях наробити як раз забув:(


4. Йдемо роздивлятись ближче.


5. Знімок в східному напрямку. На території мвйстерень є споруди, як початку ХХ ст, так і після ДСВ. Нас, зрозуміло ж, цікавлять перші.


6. Фасади до огляду.


7. Інтер'єри до огляду.


8. А будувати починали ще в кінці ХІХ століття!


9.


10. Котельня. Паркан, на відміну від попереднього фото, старий. Можливо, частково й автентичний.


11. Напис на фасаді. Цілком можливе виправлення з дореформенної орфографії вже в радянський час.


12. Ну, а тепер, щоб була зрозумуліша мета подорожі.


13. Зараз комплекс проглядається наскрізь в буквальному сенсі слова!


14.


15. Цегла мабуть піде на продаж.


16.


17. Деструктивний процес іде...


18. Між іншим, стосовно цегли. тут багато цікавої, з клеймами.


19. І ось. Пам'ятає ще мабуть сірожупанників, ну і часи до них)


20. В цьому корпусі, я тк розумію розміщується/розміщувався ринок. Там є металеві дверцята на подвір'я, та вони були зачинені. То ж ми пішли в кінецб платформи де звйшли з неї на вул. Чкалова, і саме з неї почали огляд майстерень.


21. От ще до фронтонів.


22. Цех. Вікіпедія зазначає, що на території майстерень містились: тендерний, паровозоскладальний, складальний, ливарний та інструментальний цехи. Даруйте, я вже не знаю, де які.


23. Фото через паркан, тому горизонт відповідний. Хоча фото, символічне, натяк на те, що стан у майстерень нині, як у "Титаніка", який також ось так нахилився свого часу.


24.


25.


26. Даний цех за парканом. Але за ним, є прохід.


27. Зайшовши в нього - Ви на території майстерень. За отим білим парканом, як я зрозумів, "злі собаки"(тм). Гавкіт почувся відразу, а от самі песики так і не підійшли. Тому і зробив такий висновок про їх розатшування.


28. Найближче, що до вас буде, це споруда з трубою, яка в заголовку.


29. Вона з різних боків.


30. Позаду на платформі потяг "Кишинів-Москва".


31. Прибудова до неї.


32. Бічний фасад.


33. А ось тут помітний її тильний бік.


34. А тепер черга апокаліптичних пейзажів, чи вже натюрморотів...


35. Інакше б сказати, пейзажі військові. Та це не Дебальцеве чи Іловайськ. До них декілька сотень кілометрів.


36. Техніка стоїть. Руйнування організоване.


37. Впізнаються деталі зруйнованого аркового склепіння.


38. І такі от гаори з буд. матеріалів. Пофотографували тут під гавкіт собак, йдемо далі.


39. А далі Європейська поща, де за парканом залишки ще одного цеху. Оглядаймо.


40. Ближче.


41. Металобрухт.


42. Он, як балка залізна "лягла"!


43. Старовинна споруда й перехід.


44. А тепер розвернемось, і ми на Європейській площі.


45. Нинішня пам'ятка-домінанта тут - будинок заводоуправління.


46. Деталі.


47. Ще один будинок на площі. Можливо навіть до ДСВ.


48. Така от дорога з історичними нашаруваннями йде вулицею Чкалова.


49. Далі вже, як бонус посту. Дореволюційні споруди на зазначеній вулиці.


50.


51.


52. Ще якийсь завод/виробництво імовірно.


53. Залізнично-тиехнічне училище 1890 року побудови. От власне тут ми звернули з перону й почали огляд та фотографування всього, що є в цій нотатці.
   Що сказати. Радіти чи сумувати, що я побачив те що хотів, хоча  в такому стані я це бачити звичайно ж не бажав. Враховуючи стан пам'ятки добре, що назнімав багато фото, а також треба брати до уваги, що тут кілька кроків і міжнародний пункт пропуску через державний кордон України "Конотоп" + потенційна охорона території майстерень, тому добре, що хоч так склався похід. А фотографував в такій кількості, бо знову ж таки, скоро може й не буде вже, що тутфіксувати. Прикро. І це ж яких зусиль треба буо докласти, щоб такі споруди поруйнувати...

Лінки:
1. Історія: http://swrailway.gov.ua/rabslovo/?aid=4864
2. Перелік пам'яток комплексу: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D1%8F:%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96_%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%B8%D1%82%D1%8C_%D0%BF%D0%B0%D0%BC%27%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%B8/%D0%A1%D1%83%D0%BC%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BF

Харьков и 12 стульев

$
0
0
Оригинал взят у parnyukв Харьков и 12 стульев
Прогуливаешься себе, никого не трогаешь - и вдруг, прямо через стену, Ипполит Матвеевич передаёт тебе украденный стул.
12 стульев в Харькове

А рядом на лавочке расположился "Великий комбинатор", вальяжно рассевшись на скамейке и закинув ногу за ногу, неспешно покуривая сигарету.
12 стульев в Харькове

12 стульев в Харькове

Бронзовый Киса Воробьянинов, работы скульптора Эльданиза Гурбанова, предстает перед нами на мраморном постаменте с протянутой правой рукой, держащей шляпу, в левой руке у него старый истрепанный кожаный портфель.
12 стульев в Харькове

Бронзовая Эллочка-людоедка – любительница мексиканского тушкана, боа из которого прикрывает ее плечи, изящно изогнув спину опирается на стул гарнитура работы мастера Гамбса.
12 стульев в Харькове

Перечисленные выше памятники установлены в период с 2003 по 2006 год, рядом с кафе "Рио", за исключением Воробьянинова - Филиппова, установленного в 2016 году.
Но это не всё. О памятнике отцу Фёдору, установленному на 1-й платформе Южного вокзала, я уже как-то упоминал. Памятник был открыт 3 августа 2001 года. Бронзовая скульптура располагается на мраморном постаменте и изображает идущего отца Федора, который держит в левой руке чайник, а в правой — запечатанный конверт с письмом. На постаменте — цитата из его письма жене: «Харьков — город шумный, центр Украинской республики. После провинции кажется, будто за границу попал». Рядом — надпись: «Первая столица — отцу Федору».
P70112-214711.jpg


Одесса. Музей якорей

$
0
0
Оригинал взят у swordfish_77в Одесса. Музей якорей
В своем давнишнем посте об Одесском бот-шоуя уже касался музея якорей, который расположен на тамошнем морвокзале. Сегодня – о нем же, но подробнее.



Якоря выставлены в два ряда на открытой, обращенной к морю площадке. Всего их, кажется, 16 (к сожалению, не сделал общий план). Большинство (а может быть, и все) были найдены в Черном море аквалангистами-любителями. Экспозиция снабжена пояснительными табличками об истории якорестроения и о каждом экспонате в отдельности.

Большинство якорей левого ряда (если стоять спиной к морю) принадлежат к типу адмиралтейских. Эта разновидность была разработана после долгих изысканий английскими инженерами и в XIX веке принята британским Адмиралтейством на снабжение кораблей Королевского Флота. Подробнее - у Льва Скрягина в его «Книге о якорях».

Табличка у крайнего справа якоря сообщает, что он был найден в районе 16-й станции Большого Фонтана клубом подводной археологии «НАВАРЕКС».



Этот становой якорь почти идентичен предыдущему. Найден в районе Бердянска.



Правый ряд напоминает витрину рыболовного магазина. Основные типы якорей здесь – однолапые, похожие на крючья, и многолапые якоря-кошки. Некоторые из "кошек"потеряли часть своих лап.



Современная разновидность однолапого якоря – якорь-плуг - широко распространена на небольших яхтах (обычно он закреплен на носу). Якоря-кошки впервые появились у викингов и использовались также, как абордажные крючья. Сейчас ими часто обзаводятся владельцы моторных лодок.

Между «кошками» и «крючками» затесался обычный на вид якорек, похожий на адмиралтейский, но лишенный дополнительной перекладины-штока. Согласно табличке, это вспомогательный якорь, изготовленный из подручных средств. Всмотревшись, можно понять, что его лапы сделаны из стальной полосы, которой придали дугообразную форму и слегка заточили. А на веретено пошел толстый металлический прут. Вообщем, самоделка.



Завершает экспозицию якорь Мартина, «использовавшийся в качестве станового на кораблях начала ХХ века». На легендарном броненосце «Князь Потемкин-Таврический» был именно этот тип (но гораздо большего размера).



Вот такой музей под открытым небом. К сожалению, его создатели ограничились трофеями подводных археологов и не включили современные типы якорей, коих великое множество. О них – в другой раз.

Погребище – місто лебедів

$
0
0
Оригинал взят у v1snykв Погребище – місто лебедів
Огляд небагатого на архітектурні пам’ятки (але все одно цікавого) Погребища для мене почався з прогулянки понад річкою. Чому б ні? Це ж живописна Рось, одна з колисок східного слов’янства. Та ще й тут справді чимало цих прекрасних птахів.




Сірих лебедів у природі до того я узагалі не зустрічав.


Старовинні мостові опори. Колись поруч був млин.


Погребище виникло на згарищі літописної Рокитні, спаленої монголо-татарами на початку 13 ст.


У 1569 році місто отримало Магдебурзьке право. У 1580-х роках князі Збаразькі збудували тут замок, по якому донині лишився тільки топонім – Замкова гора, та і то незрозуміло де. Підозрюю, більшість сучасних мешканців теж не в курсі.


І тільки на водоймі, позначеній на карті як Лебедине озеро, були самі качки.


Урожай.


У 18-19 ст. Погребище належало шляхетському роду Ржевуських. У 1890 році через місто провели залізницю і збудували станцію. Нинішнє приміщення вокзалу востаннє реставрували у 2006 році.


«Буржуйську» назву «Ржевуська», як не дивно, не змінювали навіть у радянські часи. Окрім неї існують станції Погребище І і Погребище ІІ, але вони знаходяться у селах району. Помри, логіка.

Дерев’яний ангар коло вокзалу.


Цікавий будинок через дорогу.




Рухаючись понад колією у західному напрямку, можна вийти до великого цукрового заводу, закладеного ще графом Миколою Ігнатьєвим в кінці 19 ст. Про графа я багато розповідав у замітці про сусідні Круподеринці.




Чудова промислова споруда тих часів понад дорогою.


Будинок культури.


Далі дорога веде мене до великого ставу на Росі. На скелі понад ставом звели маленьку церкву і пам’ятний хрест.




Куди цікавішою є її зворотна сторона, неочікувано розмальована.

Усе разом.


І в деталях.








Погребище стало для мене третім містом-відкриттям після Тернополя та Сміли, де у центрі є величезний ставок з видом на церкву. Хай у даному випадку церква і не над берегом.


І тут, звісно ж, були лебеді. Ще й такі, що дозволили підійти близько.




А ще там повно гусей, качок…




Мабуть, то найгарніше місце Погребища.


Центр.




Чому б і ні:)


На виїзді на Вінницю над дорогою лежить старе польське кладовище, що привертає увагу, перш за все, епічною цегляною брамою.


Саме кладовище не те щоб занедбане, а узагалі спаплюжене та понівечене. Манкурти-хіхлята розпанахали могили і склепи у пошуках цінностей, поперекидали й побили надгробки і перетворили усе на смітник. Дивитись тут майже нема чого.




Про лихі 90-ті узагалі ходять легенди, що кладовище було віддане на відкуп місцевим алкашам і наркоманам, які тут же і вживали свої речовини та ночували в розорених склепах. Моторошне місце.


Протестантська церква по дорозі до центру.


Той самий храм, що його було видно з протилежного берегу. Ще недобудований (чи на реставрації). Про тутешні церкви інформації негусто.


Парк середньої запущеності – усе що лишилось від колишньої резиденції Ржевуських. Палац можна побачити хіба що на акварелях Наполеона Орди.


З одного боку на межі парку стоїть церква – це все що залишилось від одного з флігелів палацу. Цікава за формою, тільки дуже понівечена плиткою.


А судячи з того, як «вишукано» її відремонтували вагонкою зсередини, плитка тут навряд когось буде бентежити…


По іншу сторону парку – костел 19 ст. у стані затяжної реставрації. Дзвіниці відновлені з нуля, а от задок у нього поки що голий.


Парк лежить на березі того самого ставу. Звідси тягнеться довжелезний пішохідний місток аж на ту сторону.


Не знаю, чи функціонують ще ці дроти, але виглядають у будь-якому випадку стрьомно:)


Удалині купається в зелені приватний сектор.



Что посмотреть в Мукачево: Замок Паланок днем и ночью

$
0
0
Оригинал взят у igor_salnikovв Что посмотреть в Мукачево: Замок Паланок днем и ночью
Почти все едут в Мукачево для того, чтобы посмотреть замок Паланок. Не явились исключением и мы.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve



Но нам удалось увидеть несколько больше, чем среднестатистическому туристу...

Посреди ровной долины реки Латорица возвышается 68-метровая гора вулканического происхождения. Эту гору люди издавна использовали для оборонительных укреплений, первые письменные упоминания об этом появились в XI веке. А археологи предполагают, что укрепления здесь существовали и в ІХ веке. Укрепления строились и перестраивались и, сохранившиеся до нашего времени постройки замка, относятся к XIV-XVII векам.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Я не буду подробно описывать всю историю замка, она длинная и очень интересная. Желающие с ней познакомится, могут легко найти всю информацию в интернете. А еще лучше, приехать в сам замок и посмотреть все своими глазами. Но делать это лучше всего с квалифицированным гидом, в этом случае вы узнаете гораздо больше.

Многие думают, что в замке жили какие-то загадочные паланки. Но все гораздо проще, своим названием замок обязан дубовому частоколу — паланку, которым был обнесен ров, окружающий замок.

Весь комплекс оборонительных сооружений на горе состоит из трех частей: Нижнего, Среднего и Верхнего замков. Для того, чтобы попасть в самое сердце замка, нужно преодолеть несколько рядов мощных укреплений.

Пройдем этот путь и мы.

Ворота нижнего замка. Они укреплены двумя бастионами, рвом и подъемным мостом. 

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Но эти укрепления мы легко преодолели и очутились  в среднем замке.  Нам, вооруженным штативами и увесистыми фотокамерами, да еще и под предводительством опытного гида, не составило никакого труда преодолеть эти и другие укрепления замка. Древним воинам было гораздо труднее...

Средний замок.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Здесь установлен один из самых маленьких мукачевских памятников. Статуэтки изображают знаменитых личностей XVI века: Илону Зриньи со своим супругом Имре Тёкёли.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Илона знаменита не только участием в заговоре против Габсбургов, но и тем, что возглавляла гарнизон замка во время осады. В свое время её свадьба прогремела на всю округу и даже дальше! Прошло уже 335 лет с тех событий, а люди помнят, что тогда, 15 июня 1682 года,  в замке Паланок за 8 дней гости съели: 10 откормленных быков, 36 телят, 20 свиней, 80 овец, четирех оленей, 10 косуль, 6 диких кабанов, две лани, 8 центнеров рыби, 50 центнеров меда и сахара. Продолжать?
Випили: 130 бочек красного и 150 бочек белого вина, 40 бочек пива и 25 маленьких боченков польской водки.

Хотите увидеть, как выглядела средневековая свадебная церемония и поучаствовать в ней? 
15 июня этого года Туристично-інформаційний центр м.Мукачево проведет в замке реконструкцию подобной свадьбы. А желающие бракосочетаться в этот день, смогут сделать это прямо там, на исторической реконструкции.


Идем дальше и попадаем к воротам верхнего замка. Мы специально искали такую точку съемки (отгоняя штативами туристов и друзей), чтобы вы смогли увидеть всю мощь оборонительных сооружений замка. Здесь и неприступные бастионы, и ров, и подъемный мост...

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Наконец-то подходим к последним воротам.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


И попадаем во дворик перед верхним замком.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


На нашем пути встречается еще одно хитроумное оборонительное сооружение — длинный проход-ловушка под башней. Попасть в Верхний замок можно только через него.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Атракцион «попади в птичку!»

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Преодолев все хитрости обороны, оказываемся в Верхнем замке.  Здесь нас встречает памятник Фёдору Кориатовичу. Он владел замком с 1396 по 1414 годы, устроил здесь свою резиденцию, укрепил и значительно увеличил его размеры, выкопал 85-метровый колодец для воды... 

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


На праве хозяина Кориатович указывает туристам единственное правильное место для селфи.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Повеселила забавная табличка у одной из сувенирных лавок в замке.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Если костюм находится на всеобщем обозрении, то никто не может запретить его фотографировать. А эта глупая надпись даже подталкивает сделать это. Даже если нам не нужен это кадр, просто из вредности :)

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Старое окно в Европу. Кстати, до Европы от замка рукой подать, всего 30 километров по прямой.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


А мы заглянем туда, куда туристы обычно не попадают — на старый замковый чердак. На него ведет винтовая лестница. Она по своей конструкции очень похожа на те, что ведут в минареты.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


В замке несколько видовых площадок, на одной из них стоит еще один памятник Илоне Зриньи.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Вид на город.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Галереи Верхнего замка.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve



Многообъективная дверь для селфи. Изготовлена она задолго до появления этой массовой болезни.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


В экспозиции музея.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


В самом большом парадном зале нас ждал сюрприз. Но о нем я вам не расскажу :)

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Охранник сказал, что есть идея сделать рабочими камины в замке и показал на этот портал. Но, по-моему, это не камин. Вам так не кажется?

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Картинная галерея.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Симфония проводов. Все крыши верхнего замка утыканы антеннами, а между башнями натянуты диполи. И что они там ловят?

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Этот снимок наглядно иллюстрирует и подтверждает теорию безбожников о круглой Земле.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Пушка.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Но дневной экскурсией наше знакомство с замком не закончилось. Ближе к ночи у первых ворот нас ждал таинственный монах.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Сначала мы испугались, но, со временем, так заслушались его рассказом о тайнах Мукачевского замка, что даже дали заманить себя в темное подземелье.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


А когда глаза наши привыкли к подвальному полумраку, то взорам открылась...

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


... нет, вовсе не пыточная камера, которой пугают доверчивых туристов.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Мы попали на дегустацию палинок в «Винный подвал Ракоци».  От того, какой объем настоек нам предстоит попробовать, у многих подкосились ноги еще до начала дегустации.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Некоторых спасли штативы.
Преодолев первый шок от увиденного, блогеры ринулись фотографировать.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Несколько десятков палинок выступали в качестве фотомоделей.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Слово это (Pálinka) обозначает фруктовую водку. И Закарпатье традиционно славится своими палинками.

Нас встретил Кристиан Биров, производитель этих замечательных напитков. 

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Далее последовала непереводимая игра словдегустация обалденных мадьярских палинок от BiroK с не менее обалденными закусками. Неблагодарное это дело — рассказывать о дегустации. Нужно пробовать самому! Что я вам настоятельно и рекомендую сделать (все контакты дам в конце поста).

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Дегустация закончилась, почти все разъехались по отелям, а нас приковали цепями в пыточнойа мы еще долго беседовали с Кристианом, попутно продолжая пробовать различные палинки...


А сейчас я вам покажу, как выглядит замок из разных частей города, в которых нам удалось побывать за три дня, проведенных в Мукачево.

Вид на замок с моста на железнодорожном вокзале (сделан прошлым летом).

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Из женского монастыря.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


С колеса обозрения в городском парке.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


От реки Латорица, что протекает под замком.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Чуть крупнее.

Мукачево Мукачеве Замок Паланок Mukacheve


Если вы хотите увидеть все то, что я показал, и узнать много нового и интересного, то вот вам контакты. Обращайтесь, эти люди сделают ваше путешествие незабываемым. Рекомендую, проверил на себе!

Вечерняя факельная экскурсия в замок Паланок.

«100 хвилин за межами часу» - музыкальная театрализованная программа в замке.

Дегустація вишуканих мадярських фруктових палинок від Крістіан Біров
«Винний підвал Ракоці» - замок Паланок, вул. Шенборна,
9:00-18:00
вечірні атракції по домовленості

Крістіан Біров 066 175-3-888
http://eks.in.ua/view.php?id=66
 

Огромное спасибо Туристично-інформаційний центр м.Мукачевоза отличную организацию нашего путешествия!


Мой предыдущий репортаж из Мукачево:
Что посмотреть в Мукачево: Часть 1. Набережная реки Латорица.




Хортица. Наши дни

$
0
0
Оригинал взят у nastya_pawв Хортица. Наши дни

Пасхальные выходные мы решили провести на острове Хортица, который, как известно, находится в Запорожье. Из двух предложенных навигатором дорог мы выбрали ту, что она идет вдоль Днепра, ею оказалась трасса Н08.

Дорога - на любителя: за Золотоношей и до самого Запорожья очень часто встречаются участки с глубочайшими ямами, иногда глубиной в половину колеса и понятно, что, залетев в такую на скорости, останешься без этих самых колес. Но машин на трассе мало и почти всегда есть возможность для маневра, что помогает держать неплохую скорость.
1

2

Примерно на половине пути, мы сделали остановку в красивейшем месте на Днепре, о чем написали в предыдущей статье.
Весь путь от Киева до Запорожья занял у нас менее 8-ми часов и, отдохнув в отеле, о котором тоже написали отдельно, утром следующего дня мы были готовы к новым приключениям на знаменитом острове.

Первое место, куда мы поехали, было, конечно же, Запорожская Сечь. Подъезд в связи с праздником был закрыт и нам пришлось припарковаться подальше. Но для вас я сфотографировала ближайшую к Сечи парковку.

Отсюда нужно пройти меньше километра - и вот знаменитая ОНА!

На поверку оказалось, что Сечь на Хортице занимает совсем небольшую территорию, во всяком случае ее архитектурное воплощение.

На первом дворе расположены сувенирные магазинчики с весьма банальным ассортиментом.

Во многих туристам не очень-то доверяют.

На этом же дворе есть корчма с небольшим меню из простых блюд украинской кухни. Мы в ней не кушали, потому сказать ничего не могу.

Вход на территорию платный и обойдется взрослому посетителю в 24 грн.(0,9$), ребенку школьного возраста - вполовину дешевле. Но в Пасхальные выходные, когда были мы, ворота были открыты для всех желающих совершенно безвозмездно.

В центре внутреннего двора высится церковь, где проходило богослужение и туча людей ожидали встречи со священником.
1

2

3

А окружают ее хаты, в большинстве из которых организованы музейные экспозиции.

У одного из входов есть небольшие земляные укрепления.
1

2

Это место облюбовано туристами. Еще бы, с укреплений открывается прекрасный вид на Днепрогэс.

От нее во всех направлениях расходятся десятки высоковольтных столбов.
1

2

Я многие годы мечтала увидеть Сечь на Хортице, но скажу честно, мне она показалась маленькой и не совсем обустроенной. Если сравнить, к примеру, с тем же парком Киевская Русь, то размах и разнообразие всего, что есть у последнего не дают сомневаться в его превосходстве.
Но я всегда говорю, что человеческий фактор способен создать 80, если не 90, процентов успеха. А на Хортице мы познакомились с сечевыми козаками!
Они организовали разнообразный и очень интересный досуг для туристов.
1

2

3

Многие из них вступали в контакт не только с нами, но и с нашим Илюхой, причем диалог этот был не заискивающим, как обычно принято общаться с детьми, это был разговор наставника и ученика. Они видели в его глазах заинтересованность и готовы были поделиться любыми знаниями и умениями для того, чтобы приобщить его хотя бы на минуту к занятию, которым живут сами, к истории страны, которую любят сами, и делали все это они с уважением, на которое безусловно заслуживают сами. Ради встречи с такими людьми стоит проделать путь в сотни километров! Я благодарна этому миру за то, что могу общаться с такими увлеченными и преданными своему делу людьми - это прекрасно!

Скажу больше, ниже деревянной крепости, есть небольшая сцена с трибунами. На ней козаки дают платные представления: стоимость взрослого билета - 70 грн., для школьников предусмотрена скидка в 50%, дети младшего возраста могут присутствовать бесплатно.

При том, что большая часть выступления проходит в формате монолога и лишь в промежутках козаки наглядно показывают то, о чем говорил их побратим, действо завораживает и представляется невероятно интересным. Я не видела ни одного человека, который бы остался равнодушным к увиденному и услышанному!
1

2

3

Так что едьте на Запорожскую Сечь не для того, чтобы увидеть как несколько веков назад жили наши предки, а для того, чтобы пообщаться с нашими современниками из плоти и крови, которые преданы культуре козачества сегодня и сохраняют ее для себя, для нас, для своих и для наших детей!

Остров Хортица считался священным еще задолго до существования Запорожской Сечи. И бесчисленные находки археологов уже давно это доказали. Количество реконструкций древних кромлехов, капищ и каменных закладок впечатляет.
1

2

3

Есть на острове и более 100 курганов, созданных в период эпохи бронзы и скифского времени. Некоторые из них стоят особняком, другие - образовывают курганные группы.
1

2

3

Но, как по мне, самое красивое, что здесь есть - это сам остров и его природа. Он прекрасен и разнообразен. Северная часть высокая, со скалистыми берегами, вертикально уходящими в воды Днепра.
1

2

3

В некоторых местах они позволяют-таки спуститься к самой воде.

А наверху - лесистые участки сменяют просторные степи.
1

2

Многообразие растительного мира поражает.
1

2

3

Попадаются участки, где время замирает, мне казалось, что я попала дремучий сказочный лес.

А южная часть острова изрезана прекраснейшими плавнями с невероятным разнообразием птиц, под многоголосие которых садилось солнце во время нашей прогулки.
1

2

Это был еще один невероятный день полный неожиданных впечатлений!
Путешествуйте, это обязательно вытянет Вас из череды бесцветных ежедневных событий и каждое ваше путешествие подарит воспоминание, которое останется с вами навсегда!

Конотоп ч. ІІ. Повітова (малоповерхова) забудова

$
0
0
   На превеликий жаль, пам'яток століття хоча б 17-го в Конотопі не збереглось. А на той час місто було не аби яке! Але, церкви поруйнували і перебудувались, а відома фортеця забудована сучасними вулицями. Городище, щоправда, може ще впізнається в топографії. Тому ця частина буде присвячена забудові початку ХХ ст. Малоповерхові (здебільшого одно) будиночки, які в Конотопі дуже колоритні! Починаємо:


1. Чимало таких будиночків-хат збереглось на проспекті Миру. І якщо Ви йдете від вокзалу до центру, то відразу поринаєте в атмосферу місцевої архітектури часів Конотопського повіту Чернігівської губернії)


2. Найвиразніша деталь будинків тут - вікна. От можна зустріти колажі наличників з тієї ж скажімо... Барселони. А з Конотопа теж вийшов би непоганий.


3. Модернізація йде. Ну тут хоч не сайдинг, але результат той самий.


4. І такого тут тьма.


5. А от що робить сайдинг.


6. Сюди він ще не дійшов.


7. Шедевр з дерева.


8. А це вже мурований.


9.


10. Цеглою теж можна оздобити.


11. Ще на проспекті Миру можна зустріти колонки, і не лише тут, містом їх теж чимало.


12. Коли йдеться про контрасти Конотопа то старі будівлі можуть ховатись в дворах за рад. забудовою, як на просп. Червоної Калини.


13. Біля вежі Шухова. Зліва - місцева тюрма.


14. На згадуваному вже проспекті Миру.


15. Теж, неподалік центру.


16. Вул. Успенсько-Троїцька, якщо не помиляюсь. Цікаво, що один бік вулиці такий.


17. А інший такий!


18. Хотілось нафотографувати побільше, але те фотографування виглядало підозрілим. Є на те певні обставини, але все ж шкода, що турист з фотапаратом насторожує. Та в той же час зрозуміло, будинки житлові, приватна територія. Інколли доводилось робити фото на ходу.


19. Будете обходити місто пішки - бруківка Ваш вірний супутник)))


20. Дорогою до Вознесенського собору.


21. Тут в кадрі ще одна місцева родзинка - трамвай)


22. Потужна побудова з цокольним поверхом, який від часу йде під землю (?).


23. Тильний фасад.


24. Велика кількість таких будинків у занедбаному стані. В середині й меблі, "старі фотографії"(с) тощо. Тому, не сайдинг єдиний руйнує міський шарм. Між іншим, деякі зразки подібної архітектури є пам. архітектури, даруйте за тавтологію, Конотопа. Статус отримали, що за Союзу, через те, що в них розміщувались різні організації більшов. спрямування. Стан тих пам'яток зараз теж не надто, за словами працівниці музею Драгомирова.


25. Гарно.


26. Старались люди.


27. Підіймаючись:) до музею Драгомирова.


28. Ще трохи.


29. І унікальна музей-садиба Драгомирова. Але про неї окремо.


30. Бонусом до запису піде така ось, теж, малоповерхова, мурована архітектура. Нині тут якась держ установа й тематичний паркан.


31. Цікаві решітки-тримачі для дашків.


32. Двері - свідки епох.


33. Закладені арки. Вікна чи брами?

   Такі от початки антропології міста. Уявіть тепер, якими величними свого часу виглядали над цим всім майстерні з попередньої нотатки. Гарних всім вихідних.

Київ: вулиця Бульварно-Кудрявська

$
0
0
Сьогодні познайомлю вас з цікавою київською вулицею, яка знаходиться всього в 15 хвилин від мого помешкання в Києві. Вулиця Бульварно-Кудрявська (колишня назва – Воровського) з’єднує Львівську площу з площею Перемоги і проходить вздовж південно-західного схилу Старокиївського плато з ухилом у бік заплави р. Либідь. Вулиця була прокладена в середині ХІХ ст. за планом Києва 1837 р., а існуюча її забудова сформувалася у 80 - 90-і роки позаминулого століття. Частина вулиці – це бульвар, який був влаштований на початку ХХ ст. Збережена забудова – це три- та п’ятиповерхові прибуткові будинки, малоповерхові особняки, будівлі громадського призначення, вирішені в різних історичних стилях, типових для періоду еклектизму, та у стилі модерн. Незважаючи на значні втрати, вулиця зберегла історичний вигляд, у створенні якого брали участь визначні київські архітектори ХІХ - ХХ ст.


Прибутковий будинок за адресою вул. Бульварно-Кудрявська, 1на розі з вулицею Ярославів Вал збудовано у 1899 році і перебудовано у 1923 – 24 роках:






Особняк Сербулових (№3)зведений у 1876 за проектом архітектора П. Спарров стилі неоготики для статського радника В. Сербулова. В оздобленні його фасаду використано модельовані у цеглі неоготичні елементи - пари навісних гранчастих напівколонок із зубчастими капітелями, що фіксують кути карниза. Карниз оздоблено зубцями, стрілчастою аркатурою, фігурною кладкою. Високі вікна обрамлено простими лиштвами з вузькими тягами-сандриками.


Споруда - оригінальний зразок житлової архітектури періоду історизму з рисами неоготики.


Будинок прибутковий (№7)збудований на початку ХХ ст.


Цікаве сучасне оформлення будинку на бульварній частині вулиці:


Пам'ятник угорському поету Шандору Петефі:


Завершує фронт забудови невеликого бульвару прибутковий будинок (№16), в якому містилася редакція «Української хати», а згодом - окупаційне управління у справах фольксдойче. З 1905 р. ця ділянка належала інженеру-технологу, дворянину Й. Добровольському, коштом якого 1907 р. зведено будинок (архітектори А. Краусста П. Скульт).


Будинок прибутковий (№19), що зводився у 1909-10 роках, є одним з найяскравіших творів стилю модерн у житловому будівництві Києва. Збудований за проектом арх. М. Клугана замовлення А. Септера, власника булочної та кондитерської. Головний симетричний за композицією фасад вирішено у формах раннього, інтернаціонального модерну з характерними для нього вертикальними тягами, розміщеними між вікнами ліпними поясами рослинного орнаменту, синіми майоліковими плямами вставок у верхніх частинах лопаток центрального ризаліту, виділеного великими віконними прорізами. Розташовані по боках ризаліту балкони мають різноманітне оформлення: масивні цегляні огорожі на потужних кронштейнах на рівні третього поверху, ажурні металеві ґрати з гнучким геометричним рисунком на другому й четвертому поверхах.


Найвиразнішим елементом фасаду є його вінцева частина, утворена плоским звисом покрівлі, що спирається на фігурні кронштейни, дугоподібним завершенням центрального ризаліту.


Будинок лікарні надання допомоги хворим дітям (№20) споруджено у 1897–1898 роках за проектом інженера-архітектора М. Артиноваза консультуванням професора медицини В. Чернована ділянці, відведеній Міською думою для Товариства надання допомоги хворим дітям у м. Києві. Усі витрати з будівництва та обладнання лікарні здійснено коштом підприємця і мецената Л. Бродського, якого на цей час було обрано головою будівельної комісії товариства. Зведений у цегляному стилі з модернізованими романо-готичними деталями.


Велика будівля комерційного училища (№24)була зведена на ділянці міської землі, що прилягала до астрономічної обсерваторії. У1897 році вона була відведена для спорудження 1-го Київського комерційного училища, створеного з ініціативи та коштом Київського купецького товариства. 19 серпня 1897 р. відбулися урочисті закладини будинку, до осені 1898 р. будівельні роботи було завершено, 19 грудня 1900 р. споруду визнано закінченою. Автор проекту - арх.Г. Шлейфер, роботи здійснювалися київською будівельною конторою Л. Гінзбурга. Значні гроші на зведення будинку пожертвував підприємець і меценат Л. Бродський.


Третій поверх було надбудовано в 1920 - 23 роках за проектом арх. П. Альошина, внаслідок чого втрачено вінцеві елементи (парапети, баню, та ін.), порушено єдність і пропорції споруди. Головну вісь було виділено ризалітом, увінчаним двома трикутними фронтонами і аттиковою стіною з потужною банею.


Найвиразніша споруда всієї вулиці – будинок Київського товариства сприяння початковій освіті (№26). Його було зведено на замовлення однієї з найстаріших громадських організацій міста - Київського товариства сприяння початковій освіті, заснованого 1882 р. Перший будинок, завершений 1895 р. (арх. М. Бєлелюбський), був капітально перебудований 1909 р. за конкурсним проектом арх. В. Рикова.


Зберігаючи колишні розміри вздовж вулиці, його було розширено в глибину ділянки, перероблено фасади. Влаштування перегородок, добудова викликані новим характером використання в 1918 - 30 рр. під клуб, театр та інші заклади.




Його симетрична композиція ґрунтується на елементах ренесансної та барокової архітектури. До перших належить загальна урівноваженість композиції, мотив арок, плоский руст, карниз із вінцевим аттиком. До стилю бароко - розкріповані фронтони, рисунок картушів і овальні вікна. На рівні фриза в картушах - назва організації-замовника і роки спорудження.




Будинок - яскравий зразок нового типу споруд для культурно-просвітницьких організацій, поширених з 90-х pp. 19 ст. Тут була лекційна зала, бібліотека, кімнати для гуртків, приміщення чайної, в яких товариство здійснювало свою просвітницьку діяльність.




Неоготичнийособняк барона Штейнгеля (№27Б)міг би стати окрасою всієї вулиці, якби у радянські часи за на ним не збудували великий жахливий совковий корпус, про чому також самого кольору, як і особняк.


З 1872 р. вже існюючий будинок належав княгині С. Кудашевій. У травні 1877 р. садибу придбав барон Р. Штейнгель, який замовив арх. В. Ніколаєвупроект чолової добудови до існуючого особняка. Невдовзі В. Ніколаєв відмовився від нагляду за будівництвом, і власник садиби запросив академіка архітектури В. Сичугова. Добудову було здійснено, ймовірно, у 1877 - 79 рр., але будинок лише в основних деталях планування нагадує первісний проект.


У 1901 р. садибу придбав лікар, професор Київського університету М. Лапинський. В 1976 - 81 рр. найстарішу частину особняка зруйновано, натомість зведено новий значний об’єм для Київського НДІ ортопедії МОЗ УРСР. У 1980-х pp. будинок відреставровано за проектом арх. В. Корнєєвої.


Особняк розташований у глибині ділянки, головним фасадом виходить на вулицю. Двоповерховий, цегляний, у плані прямокутний, з підвалом, наріжною вежею, ґанком, під’їздом і терасою. В обробці фасадів використано елементи англійської готики: характерні абриси віконних та дверних прорізів, сандрики, фіали, зубчасте завершення стін, готичний рисунок кам’яного балконного огородження, маскарон у вигляді лев’ячої голови, консоль для скульптури.




Композиційне вирішення асиметричне, південно-західне наріжжя завершує декоративна вежа, на якій за давнім лицарським звичаєм підіймали прапор на знак перебування господаря вдома. Металеві ковані ґрати вітражованоі лоджіі мають закомпоновані у візерунку ініціали власників, зокрема - «RS».


Власник садиби й особняка - Штейнгель Рудольф Васильович (1841 - 92) - барон, інженер шляхів сполучення. Брав участь у будівництві Московсько-Курської, Балтійської, Царицинської, Лозово-Севастопольської та інших залізниць; очолював спорудження Владикавказької залізниці. Уславився зразковою аграрною діяльністю на Кавказі; започаткував виноробство на Кубані. В 1889 р. розробив у Києві теорію вітряних двигунів для сільських маєтків. Його син - Штейнгель Федір Рудольфович (1870 - 1946) - відомий громадсько-політичний і культурний діяч, член І Державної думи, активний діяч партії кадетів, ТУП, УПСФ, в 1917 р. - член Виконкому Ради об’єднаних громадських організацій у Києві, в 1918 р. - посол Української Держави в Берліні.


За адресою вул. Бульварно-Кудрявська, 29Бзнаходиться один з будинків міської садиби, побудований у 1891 році:


Елементи декору будинку:




Під № 30- прибутковий будинокна розі з вул. Гололівською, зведений у 1870-ті роки, який надбудовувався у 1897–1998 та 1900 роках:


Симпатичний флігель однієї з міських садиб за адресою вул. Бульварно-Кудрявська, 34В (1890-ті роки):


Завершує вулицю п’ятиповерховий, прибутковий будинок, споруджений у 1904 році (№51). Його зведено як прибутковий будинок ковбасного фабриканта К. Бульйона (на фасаді є монограма власника).


Насиченість декоративного оздоблення фасадів, виконаного у ренесансній стилістиці, наростає за поверхами. Декор - архітектурний (руст, кронштейни, лиштви, карнизи, тричвертєві колони композитного ордера) і орнаментальний ліпний (виті тяги, декоративні вставки, маскарони) добре прорисований та якісно виконаний. Частково збереглися первісні ажурні ґрати балконів і парапету даху.

Мурафа: монастирський комплекс

$
0
0
 Мурафа згадується у 1432 р. в зв'язку з битвою, яка відбулася 30 листопада недалеко під Копистинем між Ф.Острозьким та Вінцентієм з Шамотул і Яном Менжиком з Домброви.
Свого часу Мурафа належала Радзивіллам, Язловецьким, Белжецьким, пізніше Тишкевичам, від них перейшла до Потоцьких.
Під час Хмельниччини якийсь час місто було під контролем повстанців.
Костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії за огорожею

 Між 1605-1610 рр. у Мурафі в шляхетській родині Сірків народився легендарний кошовий отаман Іван Сірко.
В 1766 р.Морахва належала Й. К. Потоцькому,який після Барської конфедерації осів тут та вибудував собі палац а також сприяв побудові нового костелу (1736 р.). Морахва поділялась в той час на старе та нове місто. Й. К. Потоцький заклав в Мурафі фабрику салітри та ряд ремісничих цехів, він сприяв викладанню бруківкою головної вулиці та обсадження її деревами. Палац був двоповерховий, оточений парком, який в свою чергу захищав мур з вежами. Після пожежі палац не відбудовувався, а був розібраний.
Галерея

Внутрішня брама для входу до будинку ігумена

У 1624 р. тодішня власниця Мурави,- Ядвига Язловецька-Белзька запросила сюди отців-домініканців, які заснували монастир і звели невеликий костел Непорочного Зачаття Діви Марії, обнісши комплекс оборонними стінами з баштами. Башти стояли по чотирьох краях прямокутника фортечних стін, складених з місцевого вапняку. З тих часів збереглися північно-східна шестигранна цегляна вежа і ділянка південних і східних стін. Ланцюжок маленьких бійниць, широко розкритих назовні, тягнеться уздовж стін, зведених домініканцями одночасно з костьолом в 1624 р. Ймовірно з тих же часів зберігся без змін корпус келій - двоповерховий, під високим, із заломом, характерним для бароко, чотирьохскатним дахом.
Північно-західна кутова вежа

Галерея із біблійними сюжетами

 Під час Визвольної війни костел зруйнували козаки Б. Хмельницького, які закріпилися в Старій Мурафі.
У 1791 р. Йоахім Кароль Потоцький ґрунтовно перебудував костел і келії. Храм отримав характерне для епохи згасаючого бароко декоративне оформлення. Під час реставрації були об’єднані стилістично різні частини ансамблю за допомогою декоративного елементу - глухої барочної балюстради.
Того ж року Й. К. Потоцький помер. Згідно заповіту, його поховали під порогом храму. На одній з колон праворуч від входу є велика бронзова таблиця із переліком дарів Потоцького. Поруч, над бічними дверима, можна знайти і його портрет в парадному мундирі. Після смерті Потоцького Мурафа дісталася його другій дружині А. Грохольській.
Окремі розписи вже полущились

Цікаво,кому ТУТ заважали лавочки?

Тайна вечеря

 У 1850 р. монастир закрили, а костел став парафіяльним. Храм діяв і за радянської влади. Лише у 30-их рр. ХХ ст. його ненадовго закривали. Саме завдяки цьому костел зберіг свій інтер’єр: ліпнину поч. ХІХ ст., вітражі, виготовлені у Варшаві у 1895 р., пілястри, настінні фрески, різьблений амвон, вітражі, герби Потоцьких та Грохольських. Найбільшою святинею кляштору є чудотворна ікона Матері Божої Мурафської, що походить з кін. XVII - поч. XVIII ст. і міститься в головному вівтарі.
Келійна стіна

І квіти при доріжці...

 На території комплексу нікогісінького не було.Тиша і спокій,яку порушували лише..,гм,а що їх порушувало? Анічогісінького!
Десь вдалині,за видимим обрієм починали збиратись темні хмари,які не віщували нічого доброго.Так воно і було,-через декілька хвилин закапало.Чомусь дуже захотілося на маршрутку).
Інтер*єр корпусу

Костел.Фасад

 Десь там,вдалині показалась маршрутка,яка мала б довезти мене туди,звідки я приїхав,-у Шаргород.Так це і сталося.
У підсумку: я знаходився в селі аж цілих..27 хвилин! Цього вистачило.Якби хоч костел був відкритим,то огляд інтер*єру затримав би ще на трохи,а так..
Костел і келії з тилу

Комплекс

Комплекс-2

Жевахова гора.

$
0
0
В Одессе много достопримечательностей, Потемкинская, Приморский и тд. Но есть и менее распиаренные места, но не менее красивые, Жевахова гора например.


В Одессе гор не много Большой фонтан, Шкодова гора, Чумка, и виновница этого поста Жевахова гора.
Жевахова гора обладает славой "места силы", очень давно греки использовали ее для проведения культовых обрядов, насчет места силы не скажу, но по словам знакомого, который собственно говоря мне и посоветовал на нее сходить, после посещения горы он каждый раз болеет, я тоже после нее свалился с температурой, может это из за ветров которые там дуют постоянно.
Ну хватит о мистике переходим к горе.

Вот она.

Подходим ближе


Поднимаемся на гору


Вид на Пересыпь и немного города в далеке


А там вдали Хаджибеевский лиман


Вот уже на вершине, вид в сторону поселка Котовского


Кто то соорудил культовый знак.


Вид с вершины на Одессу


Виды с горы потрясающие, по этому не сделать панораму это просто преступление.


Поселок во всей красе.


На самой горе есть вот такие "горы"


Что нужно для того что бы классно провести время? Чипсы, напиток, и самое главное обалденный вид.

За собой естественно нужно убирать.

Еще раз вид на поселок, и одесский залив.


И направляемся по самой горе до Куяльницкого лимана.


Вот он, цвет воды немного розоватый.


Знаете, неуборка за собой это не всегда плохо, нет если каждый будет оставлять мусор то в округе все превратится в свалку, но из мусора можно что то получить, этот дорожный знак валялся в траве, и я решил его вписать в окружающий пейзаж.


Санаторий Куяльник и лиман


Вообще то я хотел дойти до Куяльника, но дорогу мне перегородила объездная, переходить ее в неположенном месте я не решился, это реально опасно, да и прыгать через "крысоотбойник"мне не хотелось, а до нормального перехода еще было идти и идти, по этому Куяльник будет в следующий раз.


Тут даже кто то на машинах ездит


На обратном пути попалась вот такая вот полянка.


Тихо, хорошо, молодая травка под ногами, и никого вокруг нет. Рай прям.






Вот такая вот Жевахова гора.


Что сказать, место безусловно классное, интересное, обалденные виды, но даже в жару одеваться нужно потеплее, потому что ветры там постоянные, и слечь с температурой на раз, а может действительно на горе лежит проклятие древнегреческих богов которые не желают что бы их культовое место посещал кто попало, нужно будет еще раз сходить проверить.

Спасибо за внимание, дальше будет.

Дуже гарне село з негарною назвою

$
0
0
Оригинал взят у v1snykв Дуже гарне село з негарною назвою
За переказами, колись тут водилось так багато кліщів, що хоч ховайся. З часом вони вивелись до середньостатистичного рівня, та назва так і прижилась. Але ну їх, тих паразитів. Як же тут в біса гарно!


Село Кліщів – тупикове, оточене з трьох сторін Південним Бугом. Сюди є тільки одна дорога, на диво пристойна. Власне, звернути з неї можна уже за вказівником, не доїхавши перших хат.


Дорога убік скоро стає стежкою і виводить до обриву, з якого можуть спуститись велосипедисти і пішоходи. Тим не менш, машини на берег якось добрались. Улітку там цілі палаткові містечка.


Але вони цікавлять мене мало, адже перше, на що тут варто звернути увагу – неймовірні краєвиди Південного Бугу.


Пороги, скелі – оце все тут є у найліпшому виді.




Рухаюсь понад берегом у південному напрямку.




Стежка поступово вужчає і заглиблюється в хащі, але не варто спішити вертатись назад. Час від часу вона знову виводить до річкового берегу.




Із скель пробилось джерельце.


Зрештою, стежка вертає на відкритий простір і знову стає дорогою.




Чапля застигла у лататті.




Тут хатки підходять ближче до берега.


Південна околиця села.




Продовжив рух по периметру, на східну сторону. Тут, з протилежного боку річки, мають бути скелі. Скелі довго не показувались, і я вже подумав було, що їх і не видно за деревами.


Але зрештою вони таки знайшлись.




На тій стороні знаходиться скелелазний район «Дзвониха». Тут же присутні пороги і броди.






З цього боку теж відпочивають, рибалять і плавають люди.


Іще кілька кадрів найгарнішої річки України.






У самому Кліщові, схоже, немає навіть церкви. Від колишньої, дерев’яної, залишився тільки пам’ятний знак на пустирі.


«Центр».




У контексті Кліщова варто згадати Довгополівку – більше село, через яке сюди іде єдина дорога. Через Довгополівку проходять автобуси на Вінницю, тут є дитсадочок, розмальований місцевими умільцями.


Трошки наркоманії вам в стрічку:)


І ставок, настільки глибоко посаджений, що схожий на затоплений кар’єр.


Уже на зворотному шляху від ставка помітив церковні шпилі. Довелось вертатись.


Потрібну вулицю угадав з другого разу. Церква виявилась дерев’яною, триверхою. Адекватної інформації про неї я не знайшов.





Церква Різдва Пресвятої Богородиці в Зарічному (Муравин)

$
0
0
   Смт. Зарічне, районний центр у Рівненській області, перш за все, відоме тим, що є кінцевою станцією на вузькоколійнйі залізниці з Антонівки. Але крім цього, в селі є ще одна дуже цікава пам'ятка, про яку зараз розповім.


1. Храм Різдва Пресвятої Богородиці в Зарічному. Розташований в передмісті Муравин. З його датуванням цікава історія. Під час пошуків інформації про церкву зустрів дату 1760 р., як початкову (тут: http://decerkva.org.ua/riv/zarichne-muravyn.htmlі тут: https://parafia.org.ua/UCA/church/tserkva-rizdva-presvyatoji-bohorodytsi-8/), в той же час вказується на доволі потужний ремонт у 1870-ті (http://www.pandia.ru/text/77/182/39611.php). В цьому плані, цікаво, який же початковий мав вигляд храм, і взагалі, чим він початково був. Відразу церквою чи костелом?


2. Дійти до церкви просто. Ще під'їжджаючи до Зарічного на південному боці села (саме він у вікні з правого боку якщо їхати потягом - "кукшкою" з Антонівки) можна побачити великий мурований храм. Від вокзалу ркхаємось вул. Привокзальною, потім звертаємо праворуч на Центральну вул., і йдемо до великого дерева за яким буде роздоріжжя позначене обрічним хрестом, традиційним в цій місцевості (на фото). Тут відразу помітно новий мурований храм і старий дерев'яний перед ним.


3. Вхід на подвір'я вільний. Щоправда в цей час як раз виходили люди зт нової церкви, тому як тут зазвичай - не зна. Дзвінниця церкви над бабинцем, що дехто вважає готизмом.


4. Вхід до храму. Бабинець.


5. Детальніше двері. В середину церкви потрапити не вдалось.


7. Дзвінниця.


8. Починаємо обхід храму.


9. Подібний храм, між іншим, є в селі Іванчиці. Можете побачити по третьому лінку до фото 1. Цікаво, як закладене вікно у дзвінниці.


10. Нині храмове подвір'я є спільним для обох церков.


11. Вівтарна частина.


12. Вона має окремий вхід.


13. Детальніше прибудова біля вівтаря.


14. І віконниці, куди ж без них)))


15. Про хронологічне походження наличників тут теж багато версій.


16. Привертає до себе увагу і храмовий некрополь, розташований за вівтарем.


17. Поховання переважно початку ХХ ст.


18. Після Великодня та Поминальних Днів надгробки прикрашені стрічками, як і обрічний хрест.


19.


20. В цій частині подвір'я ще й такий собі кладовищний сосновий сквер. А шишки по всьому двору.


21. Стан збереження могил доволі гарний. Як на їх вік.


22. На деяких надгробках, як от на цьому, написи з обох сторін. Тут же помітно і велике дерево, про яке йшлося у підписі до фото 2.


23. І ще трохи цікавинок. Місцевий матеріал з якого тут виготовлена переважна білтьшість доріг - брук.


24. Вигляд на нову церкву із закинутої площі перед великою дерев'яною спорудою частково її видно на фото.
 
   Що ж, дякую за увагу) Часу між прибуттям та відправленням потягу з/до Антонівки цілком вистачає щоб сюди дійти й оглянути цю маловідому пам'ятку. А по дорозі ще й можете поповнити запаси продовольства, магазини на вулиці є. Тому, опинитесь в Зарічному, майте на увазі, як тут можна цікаво провести час.

Аскания-Нова. Дендропарк

$
0
0
Оригинал взят у swordfish_77в Аскания-Нова. Дендропарк
Всем, кто будет у нас на Херсонщине, советую посетить этот заповедник. А для тех, кто к нам не попадет – этот пост.

Непривычным для наших мест названием этот поселок обязан герцогу Фердинанду Ангальт-Кеттенскому, который в 1828 году по дешевке купил 550 кв.км целинной украинской степи для овцеводства.

С 1856 года земли во владении баронов Фальц-Фейн, один из которых создал на значительной части своих земель первый в Российской Империи частный заповедник. Потомки барона часто наведываются в свое бывшее родовое имение.

Открытая для экскурсантов часть заповедника состоит из двух частей – дендропарка и зоопарка. Также возможны организованные выезды в степь транспортом заповедника, где можно наблюдать пасущиеся стада разнообразных копытных. Сам я на такой экскурсии не был, так что поверим на слово.

Начнем с дендропарка. А для начала приобретем входной билет.



Возле кассы нас встречает скифская (а может быть, половецкая) баба. На территории зоопарка мы увидим еще несколько.

Как правило, простой обыватель обычно неплохо разбирается в разнообразных видах животных (по крайней мере, сможет отличить слона от носорога и ламу от верблюда), а вот ориентироваться в растительном мире (особенно из других широт) ему будет посложнее. Поэтому в любой дендропарк или ботанический сад лучше всего идти в сопровождении экскурсовода или научного сотрудника. Тогда экскурсия станет гораздо более интересной.

Вперед!







Кое-где расставлены пояснительные таблички на русском и латыни.

Сумах голый – сбрасывающий листья кустарник из Северной Америки.



Ююба или зизифус – растение, применяемое в китайской народной медицине.



Остальные растения попали в кадр без табличек, кто их узнает, напишите.

Из-за климата на полив парковых насаждений расходуется довольно много воды. По свидетельству экскурсовода, это вызывает удивление у туристов из Западной Украины.



Механизмы оросительной системы скрыты в водонапорной башне, стилизованной под старинный замок.



Строение густо оплетено плющом.





С противоположной стороны замка - братская могила. В 1941 году в голую херсонскую степь был сброшен десант из 15 советских парашютистов. Все они были расстреляны гитлеровцами, жизнями заплатив за чью-то ошибку.



Местные краеведы обращались потом во все возможные архивы, но установить имена героев так и не смогли.

Подводя группу к этому месту, экскурсоводы почти всегда спрашивают: «Скажите, сколько сосен вы видите?»



На самом деле их шесть, но с разных ракурсов их количество кажется разным.



Дикие тюльпаны, почти идентичные тем, что привезли голландскому принцу запорожские козаки в известном мультфильме.



Дальше дорога ведет к озеру с красивым гротом на берегу.



По спокойной глади озера скользят уточки.



Когда птицам надоедает быть утками, они превращаются в белок.





Еще погуляем по дендропарку.





Во второй части будет зоопарк.

Сіверщина на травневі вихідні

$
0
0
На минулі вихідні вперше в житті побував на Сіверщині - історичній українській землі, що в свій час стала колискою Київської Русі та центром розвитку основних подій Гетьманщини. Сучасна Сіверщина - це частина районів Чернігівської і Сумської області. Чесно кажучи, я не очікував, що після такої божевільноїподорожі Південно-Східною Азією (Індонезія, Сингапур, Малайзія, Катар, ОАЕ)мене взагалі може щось вразити, особливо в Україні. Та виявилося, що може. Охайні міста і села з добре відреставрованими пам'ятками (не всіма, звичайно) та історією в дереві і камені залишать найпозитивніші враження надовго.


Маршрут: Короп - Вишеньки - Вороніж - Пирогівка - Новгород-Сіверський - Глухів

Короп. Синагога, ХІХ ст.:


Короп. Вознесенська церква, 1764 р.:


Короп. Іллінська церква-фортеця, XV-XVII ст.:


Будинок в Коропі:


Короп. Успенська церква, 1767 р.


Короп. Феодосіївська церква, 1880-ті рр.


Вишеньки. Палац Румянцява-Задунайського, 1782-87 рр.










Десна у Вишеньках:


Вишеньки. Успенська церква, 1782-87 рр.




Вишеньки:


Панорама Вороніжа:


Вороніж. Спасо-Преображенська церква, 1783–1791 рр.:


Вороніж. Михайлівська церква, 1781-86 рр.:




Вороніж. Земська школа, ХІХ ст.:


Вороніж:


Пирогівка. Церква Покрови Богородиці, 1777 р.:


Новгород-Сіверський:




Новгород-Сіверський. Замкова гора:


Новгород-Сіверський. Миколаївська церква, 1720 р.


Новгород-Сіверський. Успенський собор, 1671 р.:


Новгород-Сіверський. Торгові ряди, ХІХ ст.:


Новгород-Сіверський. Триумфальна арка, 1787 р.:


Новгород-Сіверський. Свято-Пребраженський монастир-фортеця:


Оборонні башти монастиря-фортеці:








Новгород-Сіверський. Свято-Преображенський собор, 1786-87 рр.:


Новгород-Сіверський. Петропавлівська церква, XVII ст.:


Новгород-Сіверський. Панорама долини Десни з фортечної башти:


Глухів. Вознесенська церква, 1767–1867 рр.:


Глухів. Палац Кочубіїв, 1904 р.


Глухів:


Глухів. Вежа водогону, поч.ХХ ст.:


Глухів. Панорама з водонапірної вежі:


Глухів. Інтер'єр будинку Терещенків, 1866 р.


Глухів. Миколаїівська церква, 1693–1695 рр.:


Глухів. Центральна пішохідна вулиця:


Глухів. Повітове земство, 1913 р.:


Глухів. Тюремний замок, 1842 р.:


Глухів. Чоловіча гімназія, 1880-ті роки:


Пансіон Глухівської чоловічої гімназії, 1880–1892 рр.:


Глухів. Земська лікарня, 1880 р.:




Глухів. Спасо-Преображенська церква, 1765 р.:


Глухів. Трьох-Анастасіївська церква - усипальниця Терещенків, 1884–1893 рр.


Глухів. Єврейський цвинтар:


Глухів. Київська брама Глухівської фортеці, 1766–1769 рр.:


Панорама Глухова:

Земля тіней, ч. 1

$
0
0
Оригинал взят у v1snykв Земля тіней, ч. 1


Перша думка, яка виникла у мене по той бік КПП, – що тут, напевно, чи не найкращі дороги в Україні. Що і недивно, з урахуванням того, як мало ними користуються.

А потім, неочікувано, – коні… У 1998-99 роках в Чорнобильську зону відчуження були завезені коні Пржевальського, які й досі живуть там, і схоже, чудово себе почувають.





Дорога перетинає річку Уж – притоку Прип’яті, яку не варто плутати з Ужем закарпатським.


Чорнобиль, на перший погляд, складає враження просто дуже депресивного райцентру. Нині це вахтове містечко працівників зони відчуження (яких, за словами екскурсовода, близько 3,5 тис. на постійній роботі і стільки ж – тимчасово, у складі підрядних фірм).

Частина будинків була перероблена під гуртожитки і адмінбудівлі, решта поступово розвалюється. Сюди ходять електрички зі Славутича і маршрутки з Києва. Якщо вірити Вікіпедії, станом на 2015 рік тут мешкало 550 чоловік.

Також є готель. Серед туристів, яких за рік набирається тисяч 20, більше 70% складають іноземці.


На тлі решти зони відчуження, Чорнобилю приділяється відносно мало часу, можливо, дарма. Це старовинне місто, відоме з 1193 року і на його моторошних вулицях, я певен, можна було б знайти чимало цікавого.

У 18 ст. місто стало центром хасидизму. Тут було 4 чи 6 синагог, станом на 1898 рік 2/3 населення складали євреї. На місцевому кіркуті поховані кілька хасидських цадиків. Якби не аварія, паломників було б не менше, ніж в Умані. Зараз від них пускають лише маленькі делегації, що доглядають за могилами (з урахуванням того, як ці тварини поводять себе в Умані – правильно роблять).


У місті є діюча Свято-Іллінська церква 1878 року.


Завдяки небайдужості місцевих жителів, вона пережила 2 спроби підірвати її – у 1937 і 1941 роках. Після аварії служби відновились у 1999 р.




Дзвони подаровані церкві патріархом Кирилом та Д. Медвєдєвим, які з такої нагоди приїздили сюди особисто. То сталось у 2011 році, коли така подія ще не була зашкваром.


У колишньому кінотеатрі тепер музей.




Слід пам’ятати, що ліквідація аварії на ЧАЕС – це не тільки процес гасіння пожежі після вибуху, майже всі учасники якого незабаром загинули в страшних муках від опромінення. Далі важливо було не допустити повторного вибуху, який зробив би непридатним для життя більшу частину Європи; це зведення у нелюдських умовах саркофагу і ще купа усього іншого. І кількість ліквідаторів збільшувалась на десятки й сотні тисяч осіб.

Тому пам’ятники героям-чорнобильцям чи не в кожному населеному пункті України виросли не на пустому місці. І посвята «Тим, хто урятував світ» - ні разу не перебільшення.


У місті не проводилась декомунізація, і Ленін стоїть так само молодий. І в даному випадку це правильно. Чорнобиль – перш за все, місто-музей, що навіки застиг у 1986 році.


Зверніть увагу, що труби виведені назовні. Тутешня земля і досі забруднена радіацією.


Ще трохи Чорнобиля із вікна автобуса.






Наступний об’єкт називається Чорнобиль-2, хоча, окрім назви, не має нічого спільного ні з містом, ні зі станцією.


Це – надпотужний радіолокаційний радар «Дуга», здатний, зокрема, виявляти запуски ворожих балістичних ракет. Експлуатувався в 1980-1987 роках, тоді це був надсекретний об’єкт, за документами – піонерський табір. Хоча в СРСР мало кому було про нього відомо, за кордоном його знали і навіть охрестили «російським дятлом» – за характерні поміхи при передачі сигналів.


Той випадок, коли стороння людина у кадрі не заважає, а дає уявлення про розмір цієї махіни. Висота найбільшої антени – 150 метрів, наприклад.


Інші 2 подібні об’єкти на теренах СРСР – у Миколаєві та Комсомольську-на-Амурі – давно демонтовані. На чорнобильську Дугу теж багато хто роззявляв рота – уявіть, яка тут маса високоякісної сталі (її «відмили» майже відразу після аварії).

Але падіння цього монстра може спричинити 3-бальний землетрус, що не дуже добре з урахуванням близькості АЕС. Тому поки що туристи ще можуть побачити цей унікальний пам’ятник потужності радянської науки і техніки.

І тут теж є люди для порівняння масштабів.


Трошки Дуги в деталях.








Навіть не знаю, навіщо це тут.


Красунчик.


Окрім Чорнобиля і Прип’яті, після аварії перестали існувати 2 смт та близько сотні сіл. Більшість із них були «закопані» - заражені будівлі зносились і засипались землею.

Така доля спіткала і село Копачі на трасі між Чорнобилем і Прип’яттю. Залишились тільки будівлі ферми, які тоді мали військове призначення, і дитсадок, що пізніше став туристичною Меккою.


У деяких селах живуть люди. Коли провели перший облік самоселів, їх було 500, у тому числі 6 чоловік, які не виїжджали із зони узагалі. Зараз залишилось усього 115-130. Переважно це старики, які повернулись доживати віку на свою землю.






Зайдемо всередину садочка.


Усілякі фільми жахів просто меркнуть перед оцим усім.


Далі кілька фото без коментарів.










Пам’ятник воїнам-визволителям у Копачах.


Щоб потрапити сюди, потрібно пройти іще одне КПП у мертвому селі Лелів, що знаменує собою в’їзд із 30-ти в 10-кілометрову зону. Отже, до АЕС уже зовсім близько. Незабаром з дороги можна буде побачити її ближчі будівлі на тлі каналу ставка-охолоджувача.

Ставок – гігантська штучна водойма площею 22 кв. км (для порівняння, сумарна площа Чорнобиля і Прип’яті – 12 кв. км). У найближчі роки його планують спустити, але усі наслідки цього передбачити дуже складно.

Недобудовані 5й і 6й енергоблоки, які такими вже і зостануться.


Зліва – саркофаг над тим самим злощасним енергоблоком №4.


Як відомо, перше укриття було розраховане на 30 років, тож виникла необхідність його оновлення. Тендер на будівництво виграв французький консорціум Novarka. З 2007 року тут звели нове укриття – найбільшу пересувну арочну споруду у світі.


Через місяць після зйомки арку насунули на енергоблок (впритул до найвищої труби). Нове укриття розраховане на 100 років.


Фотографувати АЕС із двору заборонено згідно з міжнародним законом про охорону ядерних об’єктів. Зате можна знімати той же канал і споруди за ним.






У каналі мешкають гігантські соми. Кмітливі рибини давно визначили місце, звідки туристи кидають їм хліб, тому їх тут завжди багато. Від працівників можна почути легенди про 3-метрового сома Гошу, якого, на жаль, виловили на досліди.


Скульптура «Прометей», перенесена з Прип’яті.


Знімати саркофаг можна зі спеціального оглядового майданчика.


Новенька Новарка зблизька.


Іще один пам’ятник.


На оглядовому майданчику рівень опромінення коливався в районі 2,5 мікрозіверта/год. Для порівняння, нормальним радіаційним фоном вважається 0,2, максимальним безпечним для людини – 0,5.


Від станції ми вирушили у місто Прип’ять, про яке розкажу уже наступного разу.

Чортория.Чим цікава маленька Батьківщина Івана Миколайчука

$
0
0
 Спочатку такий собі ліричний відступ у виді соняшникового поля.Ооо,це так просто і так прекрасно-крокувати мимо сотень і тисяч соняхів,які немов жовтогарячі земні сонечка на ніжці повертаються і кивають тобі своїми обрамленими пелюстками головами.Ні,це не мені,я знаю,-вони приносять своєрідну данину своєму покровителю і Богу-Сонцю,підносячи Йому цей дарунок у вигляді ранкового поклону... Нехай так,я лише мовчазний мандрівник якому пощастило спостерігати за цим.А в повітрі своєрідний запах змішується із монотонно-заспокійливим гудінням бджіл та синім кольором неба утворюючи єдине блакитно-синє пахуче полотно навколишнього світу..
Я прямую в сторону села Вашківці щоб звідти вже добратись у Чорторию.

Синьо-жовте

Налаштовуються на день

Соняхи-сонечка

Велетень

 Почнемо спочатку,або ж -"навіщо сюди їхати"?Так от,їхати сюди потрібно з наступних причин:
-якщо ви поціновувач українського кіно,-саме тут у 1941р.народився український кіноактор, кінорежисер, сценарист,лауреат Шевченківської премії 1988р. (посмертно) Іван Васильович Миколайчук;
- якщо ви орнітолог чи маєте до цього нахил,-неподалік від села розташований Чорторийський орнітологічний заказник.Статус надано 1999 р. з метою збереження каскаду з п'яти ставів, які є місцем гніздування і зимівлі лебедів та інших водоплавних птахів;
- якщо вам подобаються симпатичні палаци і неважливо,що там на даний час можуть знаходитись психоневрологічні,туберкульозні чи ще якісь подібного типу заклади.Тут, у Чорториї такий є-палац Менеску,в приміщенні якого зараз знаходиться психоневрологічний будинок-інтернат;
- якщо ви в захваті від стареньких дерев*яних буковинських церковок "хатнього" типу.
Міст через р.Черемош

Острівці на річці

"Черемоше,Черемоше,бистра твоя вода..."

 Одразу розчарую добрячу частину читачів-до Лебединого озера я не ходив.Ну не надто цікаво мені витрачати такий дорогий в цей день час на споглядання лебедів(яких могло там і не бути,чи бути якихось 2-5 птахів),коли я кожної зими вдосталь насолоджуюсь спогляданням-годуванням-фотографуванням цим красенів у своєму рідному місті.
Розчарування №2: я не ходив до садиби-музею Івана Миколайчука.Чому?А тому що я не фанат його творчих здобутків,не "волочусь" від старих українських кінокартин,не дуже люблю реконструкції пам*яток (садиба-музей яку відвідувачі мають змогу зараз бачити – наукова реконструкція хати, де жила родина Миколайчуків, виконана у 1991 р.).Що ж тоді я взагалі бачив у Чорториї?
Храм з дзвіницею

Хрести,хрести...

 А бачив я там "цікавих" людей. "Цікаві" привітні люди вітаються з тобою,хоч ти бачиш їх вперше.Це приємно,це чудово,це нетипово."Цікаві" дивні люди виносять миску з водою до самісінької брами,щоб їх було видно з дороги і підмивають свої "цікаві" місця. "Цікаві" турботливі люди хвилюються за те,що ти можеш не потрапити у потрібне місце і так "докладно" пояснюють тобі дорогу що ти в кінцевому результаті й справді не потрапляєш туди,куди планував. "Цікаві" люди з вадами самозадовільняються тихенько під деревом,думаючи напевне що вони невидимі,вони ж можуть роздітись догола і гуляти парком( на території інтернату!),їх як і опікунів осуджувати не можна,я цього й не роблю...
Навчальний заклад

 Думаю ця хатинка могла б претендувати на музей


 Розпитавши про місце знаходження місцевої родзинки-палацу направляюсь туди.Вже на підході до мети мене зупиняє ще одна чорторийська симпатюля-старенька дерев*яна церква Різдва Пресвятої Богородиці я б навіть сказав не "хатнього" ,а державно-патріотичного типу,оскільки забарвлена вона у синьо(дах)-жовтий(стіни) кольори.Аналогічно і дзвіниця.
Побудована першоспоруда у 1749–1750 рр.(?).
Церква Різдва Пресвятої Богородиці.Профіль

Дзвіниця

 Існує легенда,за якою нову церкву купив місцевий пан в Карпатах після того,як старий храм згорів. Доставляли її сюди за допомогою плотів,по Черемошу.Певне й роблена була з розрахунком на доставку в Буковину,
бо інакше як пояснити її суто буковинський "хатній" тип. Явно гуцульсько-бойківсько-лемківським стилем тут не "пахне").
Храм.Фасад

Фото

Двоярусна,дерев*яна, під бляхою..

 І ось нарешті я пдходжу до бажаного об*єкту.Неподалік від входу на територію інтернату декілька жіночок чистять картоплю.Запитую дозволу на фотографування.Це не до них,-"запитаєте там у старшої".Ок.
Павлов

Палац Менеску

Криниця

  Точна дата будівництва маєтку невідома. У переліку місцевих пам'яток культури Чернівецької обл. є запис, що палац побудовано у сер. 19 ст. ,але в інших документах вказується дата поч. 18 ст. Цей палац носить ім'я румунського багатія Манеску. Імовірно, першим власником він не був. Подейкують, що перший власник пан Джурджуван,могила якого знаходиться зовсім поряд – біля дерев'яної церкви,програв маєток у карти.
Розповідають що пан Манеску у 1920-их рр. побудував собі новий маєток, а в цьому було відкрито сиротинець.
 На поч. 40-их рр. 20 ст. у Буковину увійшли війська червоної армії. І з прекрасного палацу зробили стайню.
Палац-інтернат

Фото

Постановою від 28 квітня 1941 р.маєток закріпили за трудоколонією Чернівецької психолікарні. Тут була психіатрична клініка № 2, потім наркодиспансер, а зараз – психоневрологічний заклад.
Палац являє собою будівлю в еклектичному стилі, з неоготичними вікнами та трьохярусною вежею з румунськими мотивами.Забарвлення на даний час блідо-рожеве,карнизи,портики та ін.елементи оздоблення-білі.
Від парку збереглася каштанова алея та найстаріше на Буковині тюльпанове дерево.
Вежа

Інтер*єр

 Присутність незнайомця на території викликає жвавий інтерес у мешканців: хтось просить сигарету,хтось ходить слідом і розповідає більше собі аніж для мене різношерсті історії,хтось ховається від камери(хоча у мене й не було наміру його знимкувати).Запитую у присутнього персоналу дозвіл на фотографування.Після дзвінка "до старшої"-дозволяють.
Симпатичний і доглянутий

Над входом-фігурка
3. Чортория (16)
Еклектична будівля з вежею
Viewing all 1818 articles
Browse latest View live