Quantcast
Channel: Україна. Збірка мандрівок.
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1818

Тільки у Львові...Ч.15

$
0
0
Львівське пиво – то є кляса,
 Робить з хлопа супераса.
    Вип’єш гальбу – і вже фраєр, хо-хо!
        А музичка грає штаєр..
                                            Львівське пиво. Альбом "Серце батяра"(2010р.)
 Львів і пиво,пиво і Львів..Скільки я вже постив про це чудове місто,але досі навіть боком не згадав про одну із родзинок,якою так славиться місто Лева.
Сьогодні мова піде про неї,про цю складову,про цю невід*ємну частинку історії та сьогодення міста...про пиво!
Львівська пивоварня.Вул. Клепарівська,18

Внутрішній дворик музею пивоваріння

Варити пиво у Львові  почали ще у ХV ст., а у 1533р. польським королем було видано указ, який давав місту право займатися пивоварінням. Значну роль відіграли також монастирі, де монахи з відбірного хмелю, солоду та чистої артезіанської води варили цей дивовижний напій. Саме завдяки своїй якості львівське пиво скоро стало відомим у всій Австро-Угорській Імперії, а згодом – і Радянському Союзі.
Ящики з хмільним трунком

Історичні будівлі львівської пивоварні

Львівська пивоварня - найстаріше в Україні промислове підприємство з виробництва пива.Входить до складу Carlsberg Ukraine, одного з найбільших виробників пива та безалкогольних напоїв в Україні. Промислові будівлі підприємства входять до списку культурних цінностей ЮНЕСКО.
Вхід з двору у музей пивоваріння

Один з міських левів

Історія Львівської пивоварні бере початок 1715 р., коли монахи-єзуїти побудували в місцевині Клепарів перше в місті промислове броварське виробництво. Згодом, коли Орден єзуїтів було позбавлено їхніх привілеїв та маєтностей, права на пивоваріння у Львові перебрали спершу приватні власники, а трохи згодом  Львівська акціонерна спілка броварів. Львівські сорти пива того часу Bawar, Porter Imperial, Exportowe були відомі далеко за межами Львова. Вже у сер. XIX ст. Львівська пивоварня увійшла до трійки найкращих пивоварень Австро-Угорської імперії і стала найбільшим підприємством броварської галузі в регіоні.
Лев із кухлем

За тодішніми газетними повідомленнями можна зробити висновок, що броварня на Клепарівській за обсягами виробленого пива лишала далеко позаду інші пивоварні підприємства Львова, яких нараховувалося у місті 13. Власником броварні на той час був Роберт Домс, підприємець та філантроп прусського походження, одна з легендарних постатей міського життя Львова, на честь якого був названий відкритий при Львівській броварні у травні 2007 р. пивний ресторан «Хмільний дім Роберта Домса».
Механізм

Завод пивоваріння

Склалося так, що в силу різних ринкових умов та фінансових спроможностей наприкінці 19-го ст. у Львові залишилося чотири бровари. Однак не слід недооцінювати їхньої потужності: саме тут виготовлялося майже 16% всього пива, яке варилося в тогочасній Польщі! Щоб і надалі успішно протистояти ринковій конкуренції, декілька пивоварень об’єдналися у 1897 р. у Львівське Акціонерне Товариство Броварів, 60% акцій якого належали місту Львову. У відповідності до статуту Товариства, у його розпорядження відійшли грунти у Винниках та Лисиничах з будинками та пивоварнею, які на той час були власністю Галицького Кредитового Банку,броварня фірми «Ян Кляйн», якою на той час володіли Роберт та Юліан Кляйни, а також бровар і землі з будівлями на Клепарові під назвою «Львівська спілка броварів» (ще раніше – «Лілієнфельд і спілка»).
Девіз

Бочки

14 жовтня 2005 р. з нагоди 290-ї річниці з дня заснування Львівської пивоварні відкрився перший в Україні Музей пивоваріння у Львові, метою якого є відкрити кожному відвідувачу невичерпні глибини світу пива: наблизити до таїнства народження чудового напою, пізнати історію його виникнення, пережити традицію виробництва і споживання"Львівського" пива та відчути його чарівний смак.
Одна із зал ресторану «Хмільний дім Роберта Домса»

Фото

Музей займає площу 600 квадратних метрів напівпідвальних площ Львівського пивзаводу.Основна ідея музею - показати відвідувачам традиції пивоваріння Львівщини через музейні пам'ятки і ще раз підтвердити, що пивоваріння у Львові має давні традиції, що дає право називати місто українською пивною столицею.
Пивні підземелля

То є кухоль!

У музеї представлена ексклюзивна колекція різноманітних експонатів серед яких можна побачити давні пивні пляшки з тисненими на склі фірмовими марками; старовинні пивні кухлі, що походять з різних країн Європи і виготовленні в різних стилях; бочки для перевезення пива, рекламну продукцію, макети й справжні знаряддя праці броварників минулого й сьогодення, зразки реклами,рецептурні книги кінця ХІХ ст.; детально висвітлюються легендарні традиції виготовлення бурштинового напою на Львівській пивоварні.
Макет вежі цеху медоварів і пивоварів-частини оборонних споруд середньовічного Львова

Макет.Масштаб 1:50.Архітектура вежі показана на кін.18ст.

Для відвідувачів музею передбачена можливість переглянути відеофільм про Львівську пивоварню, відвідати дегустаційний зал, який потішить всіх поціновувачів пива найкращими сортами «Львівського». Із музею є перехід до пивного ресторану «Хмільний дім Роберта Домса», який розташований у колишніх пивних підземеллях.
Макет головної будівлі Львівської пивоварні

Оригінальний світильник

Оригінальний світильник-2

Щоби попасти в музей,необхідно прийти на прохідну Львівської пивоварні і повідомити,що ви хочете відвідати Музей пива.Очевидно прийдеться зачекати,так як екскурсія триває бл.30-40хв.,а гідів лише два(щоб не створювати тісняви у залах).Можна замовити екскурсію з дегустацією пива(два сорти).
Одразу при вході,з обох сторін знаходиться невеличка виставка бутилок львівського пива різних часів.Пляшки підвішені на шнурочках і розміщені за склом.
Кухоль з левом

Давній пристрій для наливання пива

У першій залі музею знаходяться макети вежі цеху медоварів та пивоварів та головної будівлі Львівської пивоварні,а також  гравюри,план-схеми та предмети,які застосовувались при варінні пива у давнину.
Фото

Різноманітні різноманітності

Ще в одному із залів представлені експозиції,які мають безпосереднє відношення до процесу варіння. Макетами монахів показано процес приготування та дегустації хмільного напитку.Ще один із ченців записує увесь процес та результати...
Пивні кухлі

Пляшки.Наповнені. + моя тінь..

Ще в одній кімнаті знаходяться різноманітні інструменти-від молотків-рубанків і до всіляких станків.
Сподобалась зала,у якій представлена колекція старовинних бутилок,-кожна як на виставку! Велику увагу значить приділяли оформленню зовнішнього виду товару.
Фото

Діжка

Також тут можна побачити невелику колекцію старовинних пристроїв та приборів для розливання пива.
Фото- та інфоекспонати наглядно показують та описують процес,згідно якого була споруджена Львівська пивоварня,процес виготовлення та варіння трунку,його історію..
Крісло із діжки

"Зінгер"

У музеї  можна оглянути колекцію пляшкових та бочкових етикеток продукції львівської пивоварні,яка охоплює період від 30-их рр.20ст.і до нашого часу.Збірка містить понад 570 зразків і варіантів,спеціальні випуски та проекти.Автор-львівський колекціонер атрибутів пивної культури Р.Лозовюк.
Крани до пивних бочок та крани до розливних пристроїв,а також молотки для їх забивання

Апарат для відмітки працівників на роботі

Ну а після всіх походеньок залами музею вам пропонують переглянути коротенький фільм про Львівську пивоварню,а також продегустувати пивця).
Перехід між залами музею

Єгиптяни?Хм...

У музеї працює сувенірна крамничка.
Монах записує..

Процес варіння та дегустації (а колба з руки пропала-то!)

На сьогодні «Львівська пивоварня» входить в сімку найпотужніших підприємств пивного ринку України і є безперечним лідером у Західному регіоні. З 1999 р. вартість основних фондів виросла в 10 разів, виробництво на підприємстві зросло в 9,5 разів. Із розвитком потужності підприємства, відбулося покращення і якості продукції, збільшення потужностей виробництва Львівської пивоварні та велика кількість нагород на вітчизняних та міжнародних дегустаційних конкурсах.
"Зала із ченцями"

Зала без ченців,зате з пляшками)

Моя думка: непоганий тематичний музей,буде цікаво як шанувальникам хмільного трунку,так і звичайному пересічному туристові,оскільки подивитись є на що,та й вартість екскурсії досить таки прийнятна..
Фото

Зала з інструментами

Зала з колекційними пляшками та діжками

Viewing all articles
Browse latest Browse all 1818